Złoto w medycynie

Bardzo duże znaczenie i właściwości ma złoto które stosowane jest w medycynie. Ma ono działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybiczne. Hamuje rozwój wirusów oraz niszczy wszelkie roztocza. Złoto bardzo szybko wchłania się do krwi bo aż w przeciągu od 1 do 2 godzin. Osobą które maja problemy z łuszczycą, bielactwem, reumatyzmem, wypryskami zaleca się preparaty ze złotem które hamują ich rozwój. Alergicy również mogą zacząć wszelkiego rodzaju leki z tym minerałem ponieważ złoto ma zastosowanie w leczeniu przewlekłych chorób alergicznych.

Zwróćmy uwagę że nadmiar złota jest jednak toksyczny. Pomimo jego pozytywnego oddziaływania nie można go w nadmiarze używać ponieważ zaszkodzi to naszym nerkom i wątrobie. Wydalane jest natomiast z żółcią, moczem oraz potem.

Wskazania do stosowania preparatów złota:

Choroby reumatyczne, łuszczyca skóry, tocznie, artretyzm, cukrzyca, trądzik, wypadanie włosów, choroby zakaźne, choroby alergiczne, padaczka, choroby weneryczne, zapalenie jajników i jajowodów, zapalenie narządów płciowych, nowotwory, przewlekły katar.

Przeciwwskazania do stosowania preparatów złota:

Uczulenie na złoto, ciąża, laktacja, niewydolność nerek, niedokrwistość, małopłytkowość.